Programok 2000-2011 között

• Ugartyúk védelmi és kutatási program, melynek során a faj költőállományának és őszi gyülekezésének vizsgálatát, valamint mindezekhez kapcsolódó védelmi teendőket láttuk el
  • Réti sas telelő állományának felvételezése: a térségben telelő sasok szinkron jellegű számlálása az illetékes nemzeti park igazgatóságokkal együttműködve.
  • Ragadozómadár és fekete gólya fészekkataszter elkészítése a Jászságban.
  • Kis kárókatona telelő állományának felmérése, mely a Hortobágy Természetvédelmi Egyesület, a Bihar Természet- és Környezetvédelmi Egyesület, valamint a Körösök Környezet- és Természetvédelmi Egyesület közreműködésével, szervezetünk koordinációjával valósult meg.
  • Kék vércse védelmi program, mely szervesen illeszkedett a Kék vércse védelme a Pannon régióban elnevezésű Life Nature programhoz. A Hevesi-síkon és a Jászságban eddig 200 db költőládát helyeztünk ki elősegítve a faj költését
  • Jászsági védett növények állományfelvételezése és adatbázis létrehozása
  • Közösségi jelentőségű, fokozottan védett madárfajok monitorozása a Hevesi-síkon és a Jászságban
  • Tisza-tó fészkelő valamint vonuló-telelő vízivadállományának monitoring jellegű felmérése évek óta futó programunk.
  • Vizes élőhelyek monitoring-vizsgálata kétéltű és hüllőfaunájuk faj-és állományszintű vizsgálata alapján, az NBmR protokollja alapján
  • Biológiai eredetű allergének visszaszorítása Heves város kül-és belterületén
  • A Hevesi-sík természeti értékeit bemutató mobil kiállítás létrehozása.
  • Dél-Heves védendő, veszélyeztetett szikes növénytársulásainak kataszterének az elkészítése
  • A működési terület folyamatos botanikai és zoológiai feltárása
  • Természetvédelmi kutatótábor: minden év június utolsó hetével kezdődő 2 hetes kutatótábor, amely munkájával szervesen illeszkedik a térség természetvédelmi szempontú feltárásához. A kutatási feladatok elvégzése mellett programunk oktatási és nevelési célokat is szolgál.
  • Népszerűsítő- ismeretterjesztő előadások tartása a régió oktatási intézményeiben.
  • Odúlakó madárfajok védelmi programja a Jászságban
  • Átmeneti madármenhely létrehozása, üzemeltetése, majd fejlesztése Hevesvezekényen
  • Agrár-környezetvédelem népszerűsítése a Hevesi-síkon, különös tekintettel az ÉTT-programra